Vítám Vás na svých webových stránkách. Rád Vám budu průvodcem na zajímavé cestě sebepoznání, hledání nových řešení nebo odstraňování rezistencí ke změnám. 

Před sebou máte kouče, který rád naslouchá lidem a dokáže na základě rozličných certifikovaných výcviků používat koučovací metody, která pomáhají lidem při hledání a dosažení jejich cílů.

Pečlivě si hlídám počet klientů, se kterými mám najednou navázanou spolupráci a to proto, abych mohl všem nabídnout kvalitní služby. Jen tak se mohu každému klientovi plně věnovat.

Po úvodním sezení se můžeme domluvit na individuálním životním nebo business koučinku. Koučuji v souladu s etickým kodexem kouče ICF.


Kdo jsem?

Jsem v prvé řadě člověk s reálným pohledem na svět kolem sebe. Moje rodina je pro mě nejdůležitější součástí mé existence a pomáhá mi v překonávání každodenních nástrah dnešního civilizovaného světa. Rád se vydávám na cesty do hor, na dlouhá putování na kole se stanem a spacákem, nebo jen s partou kamarádů kamkoliv je zrovna možné. Baví mě ochutnávat nová jídla, která vařím rodině i svému okolí. No a když je čas, naleji si sklenku červeného vína nebo pivního speciálu.

Co je to koučink?

Koučink je vědecky ověřená a účinná metoda jak efekitvně dosahovat rozličných cílů.

Vznik koučinku

Zakladateli koučinku můžeme označit pány Američana Timothy Galwey a Angličana Sir John Whitmore, kteří položili základy dnešního myšlenkového přístupu s dalšími metodami.

Mozek

Koučování posiluje synapse (nervová spojení) v našem mozku. Tím dochází k požadovaným změnám myšlení, které můžeme efektivně využívat pro libovolné cíle.

Vlastní rezistence

Jakmile si vypěstujeme vlastní odpor k určité situaci, je poměrně těžké ho zbavit. Koučovací metody zrychlí a usnadní odstranění vnitřních bariér.

Neurochemie

Mozek vytváří látky jako je dopamin, serotonin nebo noradrenalin. Všechny tyto látky se dají vyvolávat koučovacím přístupem a tím podpořit dané aktivity.

Co můžete řešit pomocí koučovacích sezení (coaching) ?

Koučink je o vlastní zodpovědnosti za svůj cíl, zvyšování sebevědomí a uvolňování obrovského potenciálu, který můžete využít po odstranění vnitřních bariér.

změna

Čeká Vás velká životní změna a nevíte jak se na ni připravit? Toužíte po nových věcech a hledáte sílu na změnu? Nevíte kde vlastně začít hledat a na co se zaměřit?

práce a rodina

Nedaří se Vám skloubit pracovní vytížení s rodinným životem? Netěší Vás současné využití Vašeho volného času? Cítíte se vyčerpaně? 


Důležitý rozhovor

Chystáte se na pracovní pohovor nebo závažnou rozmluvu v soukromém životě? Nedovedete si představit jak bude rozhovor probíhat?


efektivita

Stále se Vám nedaří dosáhnout výsledků jaké vidíte u kolegů nebo známých? Nestíháte doma všechny aktivity, které chcete realizovat?


Reference klientů

Barbora Štefanovičová

UniCredit Bank Slovensko

Špecialista rozvoja procesov

Koučovanie vnímam ako dôležitú súčasť pracovného a osobnostného rozvoja. Práve vďaka koučingu som sa naučila na mnohé problemy pozerať z iného pohľadu.

V spolupráci s výborným koučom som získala nové skills, ktoré mi pomáhajú nielen v pracovnom, ale aj v súkromnom živote.

Veľmi som ocenila možnosť koučingu a odporučila by som ho każdemu, kto má záujem na sebe pracovať.

Veronika

Vědeckko-výzkumný pracovník


Prostřednictvím pravidelných setkání se Zdeňkem jsem měla možnost lépe se naladit na své nitro, odfiltrovat řadu rušivých elementů, naopak hlouběji prozkoumat ta bytostně vlastní, skutečná přání, které jsem pod vlídným vedením postupně formovala do konkrétní podoby.

Vysoce si cením Zdeňkova nesmírně lidského, vstřícného a profesionálního přístupu.


Martin Jančík

Projektový management


Na koučinku oceňuju, že mi pomohl ujasnit si a "nahlas si říct" co jsou moje priority a jak jich hodlám dosáhnout.

Se Zdeňkem se známe i mimo koučink a nejvíc na něm oceňuju profesionalitu kombinovanou s lidským přístupem.

Atmosféra na sezeních je vždy uvolněná a přirozená.


Bára Míková

Školství


Koučink mi přinesl možnost vidět danou problematiku z jiných úhlů pohledů a perspektiv.

Zároveň jsem se ujistila, že rozhodnutí, které se chystám udělat, je správné.

Zdeněk je profesionál a povídání s ním je příjemné, zajímavé a přínosné.


Zuzana Oberreiterová
Credit Controller

Přišla jsem ke Zdeňkovi po kolapsu a vyhoření. V soukromém životě jsem se zrovna vdala, ale v tom pracovním jsem měla pocit, že jsem uprostřed obrovské spirály, která mě stočila až do konečné tečky a není z toho cesta ven.

Hned na prvním sezení jsem byla schopná si pojmenovat, co mě trápí, co bych chtěla, roztřídila jsem si myšlenky a hlavně, a to je myslím na celém koučinku nejdůležitější - uviděla jsem věci z jiného úhlu. A o ten pohled jde především.

Nejvíc mi pomohlo asi to, že jsme tu novou cestu definovali pečlivě. Někdy člověka zahltí, že by měl najednou něco dělat jinak, myslet pozitivně, vidět tu sklenici spíš plnou než prázdnou. Ale stačí dát si za cíl třeba neutralitu, klid, neulpívat na tom špatném.

Zdeněk je moc příjemný klidný člověk, který Vám ale nedovolí utíkat do bolístek nebo stěžování. Jeho přístup je vysoce profesionální a práce s ním je laskavě efektivní, mně pomohl po třech sezeních.

Rád Vás přivítám na některých z uvedených akcí. Jedná se o nezávislé přednášky nebo charitativní aktivity koučů. Můžete si vyslechnout přednášku, popovídat si s kouči a také si vyzkoušet koučink.

Chcete se posunout z místa?#NEJSTENATOSAMI
Probíhá
2021/2022

Na stránkách naleznete Registr koučů. Jsou to lidé, kteří mají vzdělání v koučinku a ovládají klíčové kompetence kouče dle Mezinárodních standardů.

Vzdělání a praxe

Od roku 2018 se aktivně věnuji koučování (životní nebo business), které využívám pro pracovní i osobní rozvoj svůj, kolegů, ale i dalších klientů. Mám více než dvacetiletou praxi v nadnárodních korporacích, kde jsem se naučil vnímat potřeby konkrétních lidí a naslouchat jejich potřebám. Aktuálně mám na starosti nadnárodní tým specialistů, který vyžaduje specifický přístup ke každé osobě.

 

ICF certifikace ACCAssociate Certified Coach

Kouč při jejím získání má praktickou zkušenost v rozsahu více jak 100 odkoučovaných hodin, absolvoval minimálně 60 hodin akreditovaného vzdělávání v koučinku, absolvoval 10 mentorských hodin s mentorem ICF a složil závěrečnou zkoušku potvrzujicí koučovací dovednosti na úrovni ACC v rámci ICF kompetencí.

AKREDITOVANÝ PROFESIONÁLNÍ KOUČ - PROGRAM MŠMT ČR

Akreditovaný vzdělávací program MŠMT ČR (20205/2018-1/275). Certifikát KC-APEK-1816121669, Koučink Cetrum, s.r.o.

APPROVED COACH SPECIFIC TRAINIG HOURS (ACSTH) - ICF

International Coach Federation (ICF) - Certifikát KC-ICF -  1816121673, Koučink Cetrum, s.r.o.

ČLEN ICF

Certificate International Coach Federation of Membership

SEMINÁŘ ZÁKLADY KOUČOVÁNÍ

Pražská vysoká škola psychosociálních studií (PVSPS)

Týmový koučink v praxi

Trénink zaměřený na týmové koučování, Koučink Cetrum, s.r.o.

Kontakty

Mgr. Zdeněk Cecava, ACC
profesionální kouč
ONLINE schůzky nebo osobní setkání dle přání klienta

Pouze po domluvě kancelář
Domažlická 1
Praha 3, 130 00
+420 605 236 619

Rád se s Vámi setkám na úvodním sezení nebo ONLINE schůzce, kde se dozvíte více o koučování a budete mít možnost se zeptat na vše, co Vás zajímá. První hodina je zdarma.

Vyberte si místo, kde se setkáme (Online, kavárna nebo moje kancelář).

Co je možné domluvit?
  • jednorázové individuální sezení pro jakékoliv téma
  • blok individuálních sezení vhodné pro komplexní témata
  • přednášky nebo školení na téma přínosy, smysl a uplatnění koučinku